Dostępność

Lp.NazwaOpis
1.W budynku znajdują się windy działające w przypadku pożaruW celu usprawnienia ewakuacji osób z utrudnionym poruszaniem został zaplanowany specjalny system umożliwiający bezpieczną ewakuację windą.
2.Nakładki na schody & oznaczenia ostrzegawcze np. na schodachStopnie oznaczone są jaskrawą farbą ułatwiającą odróżnienie dla osób z problemami z układem wzroku
3.możliwość wjechania i manewru wózkiem inwalidzkimWejścia do budynku, przejazdy oraz wjazdy na powierzchnie najmu są dostosowane do wózków inwalidzkich.
4.Wysokość zabudowy kuchni i łazienkiWysokość kuchni ogólnodostępnych oraz łazienek jest odpowiednia dla osób poruszających się na wózku.
5.Karty dostępu z zakodowaną informacjąNa kartach dostępu budynku zakodowane są informacje o niepełnosprawności.
6.Włączniki światła oraz kontakty dostępne dla niepełnosprawnychWłączniki światła są widocznie oznakowane oraz znajdują się na wysokości umożliwiającej dostęp osobom na wózku.
7.Linie naprowadzająceW części wspólnej budynku znajdują się linie naprowadzające.
8.brak progów i podłogi minimalizujące ryzyko upadkuDostęp do podstawowych przestrzeni budynku jest ułatwiony dla osób z niepełnosprawnością ruchową, nie ma progów, a podłgi pokryte są wykończeniem antypoślizgowym.
9.Mapka tyflograficzna obiektuW głównych punktach budynku (np lobby, hole windowe) znajdują się mapki tyflograficzne obiektu.
10.Uchwyty i poręcze w łazienceW łazienkach znajdują się poręcze lub uchwyty umożliwiające skorzystanie z toalety osobie niepełnosprawnej.
11.Nakładki na poręcze dla niewidomychW budynku zainstalowane są dotykowe, brajlowskie nakładki informacyjne na poręcze.
12.Pies przewodnikMożliwość wejścia z psem przewodnikiem.
13.Lady przystosowane dla komfortu osób niepełnosprawnychWysokość lady w recepcji odpowiednia dla osób poruszających się na wózku.
14.Drzwi obrotowe i automatyczne oznaczone pod kątem osób niedowidzącychDrzwi oznaczone kontrastowo w sposób zauważalny dla osób niedowidzących.
15.Brajlowska nakładka informacyjnaPrzyciski w windzie opisane są pismem brajla.
16.Czytniki kart na odpowiedniej wysokościCzytniki kart dostepu zostały zamontowane na wysokości odpowiedniej dla użytkowników na wózkach.
17.Wózek elektrycznyIstnieje możliwość wypożyczenia wózka dla osób z niepełnosprawnością.
18.Miejsca parkingowe dla kobiet w ciążyNa parkingu zostały wyznaczone specjalne miejsca postojowe dla kobiet w ciąży.
19.Dostępność +Budynek został zaprojetkowany zgodnie z zaleceniami programu dostępność+.
20.Obiekt bez barierBudynek otrzymał certyfikat "Obiekt bez barier". Więcej szczegółów